کتاب جادوی انضباط شخصی (خلاصه کتاب)

جادوی انضباط شخصی

جادوی انصباط شخصی یا همان معجزه انضباط فردی کتابی است که در زمینه نظم و برنامه داشتن برای زندگی است فاصله شما با هدف تان ایجاد یک نظم است که از یکی از بهترین اساتید موفقیت یعنی برایان تریسی آن را می آموزید

خلاصه کتاب معجزه انضباط فردی

انضباط شخصی چیه؟ مزایای انضباط شخصی چیه؟

انضباط شخصی یعنی غلبه بر ضعف و کنترل احساسات .داشتن اراده در انجام کارهایی که انجامشون سخته ولی میدونید درستن و باید خودتونو مجبور به انجامشون کنید.
با داستان خودم شروع میکنم:

وقتی یکی از انتشارات خواست که کتابی با موضوع انضباط شخصی تولید کنه به گفته خودشون بهترین گزینشون من بودم. من هم پیشنهاد اونارو به خاطر اینکه فکر میکردم در مورد این موضوع خیلی میدونم،قبول کردم. اما بعد ، فکرم ،به این که خودمم خیلی منظم نیستم مشغول شد.

اما کمی بعد برام مشخص شد که افراد منظم،به دنبال نظم بیشتر در کارهایشان هستند و همیشه از وضع موجود ناراضی اند و به سمت بهتر شدن میروند.

من در آغاز کارم(شروع به تحول) چیز زیادی در اختیار نداشتم و متوجه شدم که دلیل اصلی موفقیت افراد موفق تلاش مستمر و بی توقف است و راهی جز طی کردن آن برای موفق شدن نیست.

وقتی هم با افراد موفق صحبت میکنم،آن ها هم تلاش سخت و بی توقف را دلیل موفق شدنشان عنوان میکنند.

اونا میگن تسلیم نشدن و پافشاری و سماجت و کنترل احساسات و غلبه بر ضعف ها باعث موفقیتشان شده.
چند سال پیش با فردی به نام ماینر که بیش از ۵۰ سال مطالعه و تحقیق درباره موفقیت کرده بود ملاقات کردم،او ۱۰۰۰ اصل برای موفقیت پیدا کرده بود و در ۴ جلد منتشرشان کرد.


مقاله مرتبط:کتاب ۹ راز موفقیت +(خلاصه کتاب)


در ملاقات به او گفتم به نظرت مهمترین اصل در این ۱۰۰۰ اصل کدومه؟

اون هم در جواب گفت انضباط شخصی و کنترل احساسات از هر چیز دیگری مهمتره.

اون گفت در واقع کلید موفقیت فرد،در توانایی مجبور کردن خودش به انجام کارهایی که دوست داره و دوست نداره ولی اونو در راه هدفش میذاره،هست.تاوقتی که نتونید دست به کار بشید و کاری رو که باید انجام بدید رو انجام ندید،دونستن اون ۹۹۹ اصل دیگه بی فایدست.

ناپلئون هیل، کسی که ۲۵ سال با افراد موفق مصاحبه کرد و دلیل موفقیتشونو نوشت او کتاب شاه کلید موفقیت را نوشت.

او در این آخرین فصل این کتاب چنین نوشت:شاه کلید موفقیت در اخرین خطِ آخرین فصل کتاب چیزی جز انضباط شخصی و کنترل احساسات نیست.

اون گفت با این پارامتر همه چیز کار میکنه و عملی میشه و بدون اون هیچ چیزی کار نمیکنه و عملی نیست.

دکتر ادوارد بندفیلد یکی از دانشجویان ممتاز هارواد که ۵۰ سال با موضوع «چرا بعضی افراد از دیگران موفق ترند» تحقیق کرد.

او کلید موفقیت را چشم انداز زمان یافت.او فهمید، موفقیتِ در دراز مدت،یعنی گرفتن تصمیم های درست در کوتاه مدت.مهمترین اصل در این تصمیم ها،قربانی دادن هست.

یعنی کسایی که میخوان در آینده موفق باشند،در زمان حال باید آماده قربانی کردن چیزای زیادی باشن.مثلا باید زودتر از خواب پاشی و تا دیر وقت سخت کار کنی،پول هاتو به جای خرج کردن باید پس انداز کنی شاید مجبور به گرسنگی و بی خوابی و کنترل احساسات در زمان وقوع حادثه ای ناگوار باشید.

افراد موفق، آینده نگرند در کوتاه مدت و زمان حال آینده رو میسازن.اونا شب ها با رویاهاشون میخوابن و صبحای زود با نقشه هاشون بیدار میشن و سخت تلاش میکنن.

 


مقاله مرتبط:کتاب ۱۳ روش برنامه ریزی افراد موفق (خلاصه کتاب)


قربانی کردن حیاتی است و قربانی کردن یعنی داشتن نظم و انضباط شخصی.میتونید در لذت های خودتون تاخیر بیندازید تا در دراز مدت لذت های بالاتری رو داشته باشید.تفاوت افراد موفق با افراد عادی (عموم جامعه) اینه که افراد موفق اول کاری رو که لازمه و میدونن درسته رو انجام میدن اونا کارای سخت و ضروری رو اول انجام میدن بعد از پاداش خودشون نهایت لذت رو میبرن.

ولی افراد عادی اول تا جایی که ممکنه لذت میبرن و بعد میرن سراغ انجام کارای سخت و مهم.

مردم فکرمیکنند که در آینده پاداش کارشونو میبینن ولی اگر در کارهایتان نظم و اضباط شخصی را حکمفرما کنید میبینید که نتیجش اونقدرها هم در آینده دور نیست.

در روانشناسی جمله ی زیبایی هست که میگه:

شما برای گناهانتان مجازات نمیشوید،بلکه به وسیله گناهانتان مجازت میشوید مثلا بعضی از کارها در لحظه باعث ضرروآسیب میشن مثل سیگار کشیدن و بعضی کارها باعث سود رساندن میشن مثل ورزش کردن ودرست خوری.فکر مثبت به جای فکر منفی.

در واقع هرچه بیشتر خودتونو دوست داشته باشید بیشتر به بقیه احترام میذارید.
همین احساس دوست داشتن باعث میشه تصور ذهنی بهتری از خودتون پیدا کنید و میبینید که اون قدرها هم که فکر میکردید سخت نیست.

و انجام ندادنش از انجام دادنش سخت تر بوده.به هر چیزی که فکر کنید به همان تبدیل خواهید شد. با داشتن نظم و انضباط شخصی باعث احساس خوشحالی میکنید در واقع اندورفین در مغز شما ترشح میشود پس با انجام کاری که باعث موفقیتتان میشود خودتان را خوشحال تر میکنید.

خوشحالی شما در انجام کارهها در رسیدن به اون شخصی که دوست دارید بسیار تاثیر گذاره خوشبختانه انضباط شخصی یک عادتی است که با تمرین و تکرار میشه یادش گرفت و بهش عادت کرد.

هرکاری رو که چندبار تکرار کنید بهش عادت میکنید.آدم های موفق عادت های موفق زا را در خود پرورش میدهند و مهمترین آن عادت ها مجبور کردن خود به انجام کاری که میدونن در اون زمان درست و لازمه.اگر کاری رو چندین بار تکرار کنید در ضمیر ناخودآگاهتون نهادینه میشه.

قانون ۲۱ روزه میکه هرچیزی رو ۲۱ روز انجام بدید تبدیل به عادت میشه.خیلی ها به میانبر زدن در مسیر عادت میکنن و این عادت مضر در رسیدن به اهداف بلند مدتشون تاثیر مخرب داره و هنگام انجام دادن کار اصلی و دشوار احساس بدی پیدا میکنن.

پس اگه بتونید نظم شخصی رو تمرین کنید و عادت های صحیح رو جایگزین عادت های غلط کنید راه رسیدن به موفقیت را هموار کردید. گوته فیلسوف بزرگ آلمانی میگه هر کاری و هرچیزی قبل از اینکه راحت بشه، سخته. پس عادت کردن به انضباط شخصی کار سختیه و باید صبور باشید. چرا؟ چون گاهی اوقات شکست میخورید و میخواهید ادامه ندهید.زندگی یک نبرد بزرگیه.یک میدون جنگه و از اول صبح که بیدار میشید این هست.

ذهن شما میدون اصلیه جنگه.چرا چون قدرتمندترین ابزاری که الان دارید ذهنه تونه و به خاطر همین قدرتمند ترین رقیبات و دشمنات توی ذهنتن.سلاح اون استرس افکار منفی و بدبینی و اعتماد به نفس پایین هست. پس اول ذهنت رو بپا. برای نظم شخصی باید یه ذهن جدید یه اندیشه جدید داشته باشی.

هر روز باید بجنگی این قانون زندگیه. پس سخت تر از بقیه بجنگ تا پیروز شی.هربار که به جنگ میری و پیروز میشی احساس خوبی پیدا میکنی و میفهمی چه قدرتی در درون خودت داری.


مقاله مرتبط:کتاب چرا برخی ازدواج ها موفق هستند برخی نه؟(خلاصه کتاب)


هایبرت مدیران بزرگ بیزینس است که ۱۱ سال به مصاحبه با مردم پرداخت و نتیجه ها را ثبت کرد.او پدیده«مخرج مشترک موفقیت» را کشف کرد.من خلاصش رو میگم:مفهومی سادست.آدم های مورد مصاحبه عادت به انجام دادن کارهایی داشتند که بقیه دوست نداشتند آن را انجام دهند.اون چه کاری هست؟ جواب:هردوگروه دوست ندارند آن را انجام دهند اما یک گروه به هر حال و هرطوری که شده اون رو انجام میده،چون میدونه انجام این کارا بهای موفقیتشه.

مثل دویدن در اوایل صبح یا اواخر شب. مواقعی که همه در استراحتند و تو باید سخت کار کنی، موقعی که گرسنگی باید بکشی.

ریچس دیوایس موسس یک موسسه ۵ میلیارد دلاری از اون پرسیدن تو چطوری بر سختی راه ها غلبه کردی؟ اون گفت در زندگی کارهای زیادی هست که تمایل به انجامشون نداری خیلی کارها استرس زا هستن و ممکنه توشون شکست بخوری اما اونارو انجام بده. انجام بدید.

انجام میدی چون به نتیجشون ایمان دارید. با انجامشون فرصت این که به همه ی خواسته هاتون برسید رو فراهم میکنید.اما قربانی کردن را بیاد بیارید.برای رسیدن به آیندتون باید در حال هزینه های اونو بدید.
برای ارتقا در هر بخش از زندگی باید انضباط رو یاد بگیرید.قانون ۹ مرحله ای را یادتون میدم که تقویت در هرکدام باعث تقویت کل سیستم و ضعف در هرکدام باعث ضعف در کل سیستم میشود.و هر بار که میخواهید انضباط شخصی را تمرین کنید عواطف و احساساتتون رو کنترل کنید.

  1. انضباط تفکر روشن در برابر تفکرات مبهم:
  2.  انضباط در تعیین اهداف روزانه:
  3. انضباط در مدیریت زمان روزانه
  4. انضباط شجاع بودن و جرئت داشتن
  5. انضباط در سلامت شخصی
  6. انضباط سرمایه گذاری و ذخیره سرمایه
  7. سخت کار کردن
  8. یادگیری بی وقفه

مشخصات کتاب معجزه انضباط فردی

کتاب معجزه انضباط فردی

دیدگاهتان را بنویسید

کلی کتاب که پولی می فروشن رایگان!

مطمئن هستیم فرهیخته ای چون شما به موضوع زیر علاقه خواهد داشت

کتابخانه رایگان ذهن کوک
مشاهده کتابخانه رایگان
close-link
ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد
خانه
حساب کاربری من
0
سبد خرید
تمام محصولات
کیف پول من