روش تنفس ویم هوف

روش تنفس ویم هوف چیست؟ ویم هوف کیست؟

تنفس ویم هوف یکی از عالی ترین روش ها برای افزایش اکسیژن بدن است برای اینکه بتوانید بهترین نتیجه را از این روش بگیرید صبح کمی بعد از بیدار شدن این تکنیک تنفس را انجام دهید سپس بعد از ظهر و در بعداز ظهر که انجام دادید بهتر است معده شما خالی باشد(2 یا 3 ساعت بعد از نهار) سپس انجام دهید و بهتر است 10 دقیقه بعد از انجام آن دوش آب گرم و دوش آب سرد بگیرید (4 یا 5 دقیقه با آب گرم و سپس از آخر حمام آب یخ تا زمانی که بدنتان با آب سرد عادت کرد) و بعد از دوش ورزش انجام دهید تا عرق تان خارج شود.

اگر وان آب یخ باشد نتیجه چند برابر بیشتر است

این تکنیک تنفس فوق العاده است حتما انجامش دهید

 

ویم هوف کیست؟ بدون شک همه ما در مورد افراد منحصر به فرد و عجیب در زندگی خود شنیده ایم. مرد یخی یا همان ویم هوف نیز یکی از این افراد عجیب است که امروز قصد داریم به صورت مفصل راجب او بحث کنیم. با زندگی او آشنا میشیم و به اهمیت روش تنفس ویم هوف پی می بریم. تا انتهای این مطلب مفید با ما باشید.

ویم هوف معتقد است که همه چیز از ذهن ما شروع می شود و ذهن باید آموزش ببیند ، این یک راه عالی برای کنترل ذهن است. هوف لیمبورگ هلند به دنیا آمد. ویم هوف (متولد 20 آوریل 1959) ، معروف به مرد یخی ، یک ورزشکار هلندی است که با تمرینات خود به سلامتی می رسد ، مقاومت سیستم ایمنی بدن او بسیار بالا است و می تواند سرما را تحمل کند. آقای هوف همیشه معتقد بوده که هرکسی می تواند از روش های او استفاده کند و برخی یافته های علمی نیز این واقعیت را تأیید می کند. در چند سال گذشته ، دانشمندانی که از کار او و شاگردانش شگفت زده شده بودند ، تصمیم گرفتند در مورد آنها و روش ویم هوف تحقیق کنند تا راز این توانایی ها را فاش کنند.

 

ویم هوف کیست؟ تاثیر ذهن

تاثیر روش های ویم هوف

پزشکان متوجه شدند که آقای هوف همه اینها را با اراده خود انجام می دهد و از ناحیه خاکستری مغز عمیقا استفاده می کند. این قسمت از مغز در درجه اول مسئول کنترل درد در انسان است. تحقیقات زیادی در مورد روش تنفس ویم هوف نشان می دهد که می توان از آن برای کنترل درد بدون دارو به طور موثر استفاده کرد و نتایج خوبی از کسانی که از این روش در زندگی خود استفاده کرده اند ، بدست آمده است.

در مطالعات دیگر ، کسانی که از این تکنیک استفاده کردند ، توانستند سیستم عصبی و سیستم ایمنی خود را کنترل کنند. مطالعات افرادی که این روش را به خوبی تمرین کرده و از آن استفاده کرده اند نشان می دهد که می توان از آن به طور مفید در برابر علائم بیماری های مختلف استفاده کرد. همچنین در ویدیوی ویم هوف و درمان کرونا مشاهده کردید که چگونه روش ویم هوف بر کرونا ثاثیر می گذارد.

رکورد های ویم هوف

او رکورد شنای یخ و تماس طولانی بدن با یخ را در رکورد گینس ثبت کرد و همچنان رکورد ماراتن های برفی و یخی برهنه را در اختیار دارد. او این ویژگی ها را به روش Wim Hof WHM نسبت می دهد که ترکیبی از قرار گرفتن در معرض سرما ، تکنیک های تنفس و مدیتیشن است. در 16 مارس 2000 ، هاف رکورد شنای یخ را در رکورد گینس شکست.

 

رکورد های ویم هوف

در 26 ژانویه 2007 ، او دو ساعت و 16 دقیقه و 34 ثانیه پا برهنه در برف دوید و این یک رکورد دیگر برای او بود. در سال های 2014 ، 2013 و 2009 ، او هر سال رکورد تماس با تمام بدن با یخ را شکست و آخرین رکورد او 1 ساعت و 53 دقیقه و 10 ثانیه بود. صعود به کلیمانجارو با شورت ، دو و نیم ماراتن بر فراز دایره قطبی با پای برهنه و قرار دادن در یک ظرف به مدت 112 دقیقه در حالی که با تکه های یخ پوشانده شده است.

آیا روش های ویم هوف جواب می دهد؟

به دانشجویان ویم هوف در تحقیقی که در سال 2014 انجام شد، پزشکان اندوتوکسین به آن ها تزریق کردند و نشان داد که آنها قادر به کنترل سیستم عصبی سمپاتیک و پاسخ ایمنی هستند. این بدان معناست که روش Wim Hoff یک ابزار مفید برای مبارزه با علائم بیماریهای مختلف خود ایمنی است. با این حال ، یک مطالعه در سال 2018 نشان داد که این روش مناطقی را در مغز فعال می کند که مسئول سرکوب درد هستند ، که می تواند منجر به نقش احتمالی آنها شود. روش ویم هوف به عنوان یک مسکن داخلی است. ویم و تیمش برای کشف پتانسیل روش ویم هوف با موسسات تحقیقاتی همکاری می کنند و چندین مطالعه دیگر در حال انجام است تا موثر بودن این روش ها نشان داده شود.

روش های تنفس ویم هوف چیست؟

  1. مسلط بودن بر تکنیک های تنفسی علمی که سطح انرژی شما را بهبود می بخشد ، بدن را سم زدایی و سرحال می کند ، میزان سطح استرس را کاهش می دهد ، سیستم عصبی را متعادل می کند و سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند. این روش به روش تنفس ویم هوف معروف شده است.
  2. سرما بهترین دوست شماست ! روش دیگر ویم هوف روش سرما درمانی است؛ بیاموزید که چگونه از سرما برای سوزاندن چربی ، تقویت سیستم ایمنی بدن ، خواب بهتر ، کاهش التهاب و بهبود روحیه خود استفاده کنید.
  3. مدیتیشن و تعهد روش سوم ویم هوف برای جذب سلامتی از طریق سرماست. تعمیق فیزیولوژی شما مستلزم تعهد و تمایل به خروج از منطقه راحتی طبیعی است. اکنون زمان آن است که قدرت درونی خود را آزاد کنید! ذهن شما قدرتمند تر از آن چیزی است که فکر می کنید. فقط باید این ذهن را آگاهانه به کار بی اندازید.

روش تنفس ویم هوف دروغ یا واقعیت!؟

دانشمندان برخی از نهاد ها از جمله دانشگاه RMIT (آر ام آی تی) در یک مطالعه عمومی نظر مردم و افرادی که از روش های ویم هوف استفاده کرده اند را پرسیدند و متوجه شدند که بیش از سه هزار رو دویست نفر در پاسخ های خود روش های ویم هوف را تایید کردند. آنها از طریق این مطالعه متوجه شدند که روش تنفس ویم هوف نه تنها بر سلامتی بدن تاثیر مثبت دارد بلکه به بهبود الگو های رفتاری افراد نیز کمک می کند و باعث می شود تا مردم الگو های زندگی خود را اصلاح کنند.

 

روش های ویم هوف کار میکنه؟

با این حال همیشه توصیه می شود روش های ویم هوف را به دلیل اینکه همواره با سرما و تمرین های سرمایی شدید همراه است؛ بدون مشورت پزشک و پی بردن به توانایی بدن خود و اینکه قادر به انجام این تمرینات هستید یا نه، اقدام به انجام این تمرین ها نکنید. تمرین های ویم هوف به گونه ای تنظیم شده اند تا با بدن اکثر مردم سازگار باشد ولی باز برای اینکه ببیند برای آن ها امادگی دارید یا نه با پزشک خود مشورت کنید.

مهم ترین فواید روش تنفس ویم هوف چیست؟

روش مراقبه و سرما درمانی ویم هوف طرفداران زیادی پیدا کرده و خیلی ها دنبال این تکنیک ها هستند. روش های ویم هوف تاثیرات و فواید زیادی برای بدن دارد که در اینجا به صورت کامل به مهم ترین هاش می پردازیم.

افزایش انرژی با روش Wim Hoff

در جامعه امروز ما همیشه مشغول هستیم. برای مدیریت آنچه باید انجام دهیم و آنچه می توانیم انجام دهیم ما این کار را انجام می دهیم ، داشتن انرژی کافی مهم است. بدون انرژی کافی احساس خستگی می کنید و انگیزه شما برای انجام کارهایی که باید انجام دهید کاهش می یابد. احساس می کنید کمبود انرژی دارید. دلایل زیادی وجود دارد ، از کم خوابی گرفته تا افسردگی. با پیروی از روش Wim Hoff ، یاد خواهید گرفت شما باید بر موارد مهم تمرکز کنید و استرس را از خود دور کنید ، که باعث افزایش انرژی شما می شود.

 

انرژی بی نهایت با ویم هوف

اکنون صدها هزار نفر در سراسر جهان از روش ویم هوف در زندگی روزمره خود استفاده می کنند. روش Wim Hoff یک روش محبوب و منحصر به فرد است که می تواند برای کنترل بدن شما استفاده شود. تمرین کنندگان این روش از مزایایی مانند کیفیت بهتر خواب ، انرژی بیشتر ، بازیابی سریعتر از ورزش استفاده می کنند.

سیستم ایمنی

سیستم ایمنی یک عملکرد دفاعی مهم است که بدن ما را در برابر ویروس ها ، باکتری ها و موارد دیگر محافظت می کند . در برابر عوامل بیماری زا محافظت می کند و این یک سیستم پیچیده از ساختارها و فرایندهای مختلف است. هنگامی که سیستم ایمنی بدن شما ضعیف یا بیش فعال است بیمار می شوید. از این رو، یک سیستم ایمنی سالم برای مبارزه با بیماری ها ضروری است. از آنجا که سیستم ایمنی بدن در جنبه های مختلف بدن شما نقش دارد ، می تواند از بدن مراقبت کند. تحقیقات و شواهد نشان می دهد که تمرین کنندگان ویم هوف نسبت به سایرین واکنش ایمنی قوی تری نسبت به عوامل بیماری زا دارند.

خواب راحت

استراحت شبانه بر سلامت جسمی و روحی ما تأثیر مستقیم دارد. اگر شبها خوب نخوابیم ، ما نمی توانیم تمام تلاش خود را در طول روز انجام دهیم. کمبود خواب تأثیر منفی جدی بر سطح انرژی دارد. چند کار وجود دارد که می توانید برای بهتر خوابیدن انجام دهید. تمرین روش ویم هوف یکی از آنهاست. افرادی که از روش Wim استفاده می کنند اغلب این را گزارش می دهند؛ کیفیت خواب آنها بهبود یافته است و در طول روز احساس انرژی بیشتری می کنند.

تأثیر روش ویم هوف بر ورزش

روش ویم هوف یک روش موثر و اثبات شده است که توسط ده ها هزار نفر در سراسر جهان انجام می شود. روش Wim ترکیبی از تمرینات تنفسی ، کرایوتراپی و درگیری است که تمام ابزارهای لازم برای کنترل بدن را ارائه می دهد. بسیاری از ورزشکاران حرفه ای روش ویم هوف را در تمرینات خود گنجانده اند زیرا به آنها کمک می کند تا بیشتر تمرین کنند ، سریعتر بهبود یابند و ذهنیت لازم را داشته باشند.

فشار خون پایین

با تمرین روش ویم هوف می توانید فشار خون خود را کاهش دهید. تاثیر قرار گرفتن در معرض سرما و تکنیک های تنفسی ویم هوف همچنین میزان عضله در عروق شما را کاهش می دهد. آنها بسته شده اند برای از بین بردن گرما (و باز شدن کامل) برای گشاد شدن عروق خونی (برای حذف گرما از بدن وقتی این ماهیچه های کوچک در عروق به درستی کار کنند ، به قلب فشار زیادی وارد نمی کند. علاوه بر این ، روش ویم هوف ضربان قلب را کاهش می دهد ، سیستم ایمنی و جذب مواد مغذی و اکسیژن را تقویت می کند.

درمان استرس

 

درمان افسردگی با روش های ویم هوف

هر تغییری در زندگی ما می تواند عامل استرس عاطفی شود. چون استرس مزمن برای سلامت روحی و جسمی شما مضر است ، مدیریت استرس بخش مهمی از زندگی است این زندگی روزمره ماست. برای از بین بردن موفقیت آمیز استرس ، ابتدا باید بتوانید عوامل استرس زای خود را مدیریت کنید. روش ویم هوف ترکیبی از تمرینات تنفسی ، قرار گرفتن در معرض سرما و درگیری است این می تواند به شما در تنظیم سطح استرس کمک کند. سلامت روانی را با روش ویم هوف افزایش دهی افزایش تاب آوری ذهنی توسط روش های ویم هوف به شما کمک می کند تا با استرس های روزانه بهتر کنار بیایید.

همچنین تمرکز ، توجه و اراده شما را افزایش می دهد ، که همه آنها عوامل بسیار مهمی برای سلامت روان هستند. با درمان سرماخوردگی ، کیفیت خواب شما بهبود می یابد و بدن شما اندورفین تولید می کند این روحیه شما را بالا می برد. استفاده از تکنیک های تنفسی ویم هوف می تواند سطح استرس را کاهش دهد و انرژی بیشتری را دریافت کنید. همه این مزایا با هم در زندگی روزمره شما وجود دارد و با روش ویم هوف تقویت می شود.

تمرکز را با روش Wim Hoff افزایش دهید

 

روش ویم هوف افزایش تمرکز

روش Wim به شما کمک می کند تمرکز خود را بازیابی کنید. شما خواهید آموخت که چگونه روز خود را به درستی با مدیتیشن ، تمرینات تنفسی و حمام شروع کنید بعد از آن خنک شوید تا در طول روز احساس انرژی و تمرکز بیشتری داشته باشید. این تکنیک ها استرس را کاهش می دهند ، که مهم است زیرا استرس شایع ترین علت مشکلات تمرکزی است.

درمان التهاب بدن

التهاب روش بدن برای مبارزه با محرک های مضر است که باعث آسیب و عفونت می شود. این یک فرایند است. برای از بین بردن علت آسیب های سلولی به عنوان عوامل بیماری زا و همچنین شروع ترمیم بافت های آسیب دیده طراحی شده است. از آنجا که التهاب یک واکنش کلی است و ربطی به علت و قسمت خاصی ندارد این یک سیستم ایمنی ذاتی محسوب می شود. عیب پاسخ التهابی عمومی این است که التهاب طولانی مدت است ممکن است به سلول های سالم آسیب برساند. اما روش ویم هوف برای این نیز تمرینات خاصی دارد که کمک می کند تا التهابات اضافی را از بین ببرید.

مدیریت آسم با ویم هوف

آسم یک بیماری مزمن است که با علائمی مانند تنگی نفس ، سرفه و گرفتگی قفسه سینه مشخص می شود. بودن علائم آسم نتیجه انقباضات ماهیچه ای است که جریان هوا را از طریق مجاری تنفسی محدود می کند. این انقباضات اغلب در اثر التهاب سیستم تنفسی ایجاد می شوند. چندین محرک وجود دارد که می توانند علائم آسم را تشدید کنند. برخی از نمونه های این محرک ها آلرژن ها و (سیگار) هستند. روش ویم هوف می تواند به مقابله با علائم آسم کمک کند.

درمان بیماری های ریوی

COPD به معنی بیماری مزمن انسدادی ریه است. افراد مبتلا به COPD به دلیل آسیب ریه از تنگی نفس رنج می برند. آسیب ریه معمولاً در اثر تماس طولانی مدت با دود و آلودگی های محیطی ایجاد می شود و متأسفانه هیچ درمانی برای COPD موجود نیست علاوه بر این ، COPD یک بیماری پیشرونده است ، به این معنی که علائم آن از بین نمی رود. روز به روز بدتر می شود و در نهایت ، حتی کارهای ساده مانند لباس پوشیدن و پیاده روی نیز بسیار دشوار می شود. روش ویم هوف می تواند به بیماران مبتلا به بیماری مزمن انسداد ریوی کمک کند تا کیفیت زندگی خود را به طور چشمگیری بهبود بخشند . ترکیبی منحصر به فرد از تمرینات تنفسی که قرار گرفتن در معرض سرما را بیماری انسداد ریوی را کنترل می کند.

بهبود میگرن با ویم هوف

حملات میگرنی می توانند تجربیات بسیار دردناکی باشند که عملکرد طبیعی بدن را دشوار می کند. اغلب سردردهای شدید را تجربه می کنید ، با حساسیت شدید به صدا و روشنایی را تجربه می کنید. میگرن می تواند آنقدر دردناک باشد که فردی که از آن رنج می برد فقط بخواهد بخوابد تا حمله فروکش کند. علاوه بر این ، میگرن یک بیماری بسیار شایع در نظر گرفته می شود که بیش از 10 درصد از غربی ها از حملات میگرنی رنج می برند. خوشبختانه کارهای زیادی وجود دارد که می توان انجام داد. به عنوان مثال ، افراد مبتلا به میگرن که تمرین روش ویم هوف را شروع می کنند اغلب علائم خود را تسکین می دهند و حملات میگرنی کمتری را تجربه می کنند.

درمان فیبرومیالژیا

فیبرومیالژیا یک بیماری است که با علائم فلج کننده مانند درد در سراسر بدن ، خستگی ، اختلالات خواب ، سردردهای مزمن و… مشخص می شود. این اختلالی است که تشخیص آن بسیار دشوار است و با تشخیص سایر اختلالات موجود تشخیص داده می شود. علت فیبرومیالژیا ناشناخته است و درمان این اختلال خاص می تواند بسیار مشکل باشد. فیبرومیالژیا می تواند مدت طولانی طول بکشد. ولی بسیاری از علائم فیبرومیالژیا را روش Wim Hoff می تواند تسکین دهد.

درمان آرتروز

آرتروز یک بیماری است که با درد مفاصل ناشی از التهاب مشخص می شود. آرتروز دلایل متفاوتی می تواند داشته باشد زیرا دو نوع آرتریت (آرتروز) وجود دارد: پوکی استخوان و آرتروز . روماتوئید پوکی استخوان ناشی از ساییدگی مفاصل است ، در حالی که آرتریت روماتوئید ناشی از سیستم ایمنی بدن به بافت مفصل حمله می کند. آرتروز یک بیماری بسیار شایع است که میلیون ها نفر را مبتلا می کند. مردم سراسر جهان را تحت تأثیر قرار می دهد. روش هوف می تواند به بهبود یا کاهش تاثیرات آرتروز کمک کند.

دوره ده هفته ای ویم هوف

تأثیر روش ویم هوف بر بهبود تمرینات روزانه

روش Wim Hoff می تواند راهی مناسب برای بهبود تمرینات سریع تر در ورزش را در اختیار شما قرار دهد. ورزشکاران حرفه ای مانند Overim Alistair ، UFC و موج سوار های بزرگ و… در حال حاضر اصول Wim را در برنامه بازیابی ورزشی یا ریکاوری ورزشی خود گنجانده اند. روش ویم هوف به آنها کمک می کند بهتر استراحت کنند و در آنها درد و التهاب عضلات ناشی از ورزش را کاهش می دهد. علاوه بر این کمک می کند راحت تر برای شروع ورزش های سنگین آماده بشید. روش ویم هوف یکی از موثر ترین روش ها برای گرم کردن بدن قبل از شروع فعالیت بدنی است.

نکات مهم در هنگام استفاده از روش های ویم هوف

  • روش ویم هوف نیازمند استمرار و اجرای درست آموزش هاست. اگر وقت و علاقه کافی به ورزش را در طول روز ندارید، این روش ها برای شما موثر نخواهد بود.
  • اگر باردار هستید ، توصیه می کنیم از این روش استفاده نکنید.
  • ورزش ها و روش های ویم هوف را صبح زود انجام دهید. این به شما کمک می کند در طول روز پر انرژی و آرام باشید.
  • تکنیک های تنفس می تواند منجر به از دست دادن هوشیاری شود. بنابرین برای کوکان زیر 16 سال توصیه نمی شود خود به تنهایی از این روشها استفاده کنند.
  • روش تنفس ویم هوف برای همه مناسب است اما باید کنترل شده و منظم انجام شود. قبل از شروع تمرینات نیز وضعیت عمومی بدنتان را ارزیابی کنید.

جمع بندی

ویم هوف ، یک ورزشکار هلندی است ، وی با شکستن رکوردهای قرار گرفتن در معرض سرما شدید ، نام مرد یخی را به دست آورده است. با استفاده از سرما و طبیعت سخت به عنوان مربی ، آموزش گسترده وی به او اجازه می دهد تا تنفس ، ضربان قلب و گردش خون خود را کنترل کرده و در برابر درجه حرارت شدید مقاومت کند. اگرچه مشخص است که روش ویم هوف می تواند علائم را در برخی موارد به طور کامل درمان کند ، اما آموزش ویم هوف باید ابزاری باشد که به مدیریت سلامت شما کمک می کند ، نه یک درمان. از آنجا که روش Wim Hoff پاسخ ایمنی را تعدیل می کند ، در شرایطی ایجاد می شود که ناشی از اختلال عمده سیستم ایمنی بدن است.

با این حال ، نتایج مثبت تحت شرایط مختلف دیده می شود و علاوه بر این روش Wim Hoff مزایای دیگری نیز دارد. تحقیقات مهمی با استفاده از روش ویم هوف انجام شده است و نتایج بسیار امیدوار کننده است. با این حال ، صدها هزار بیماری و بیماری وجود دارد. ما از اکثر بیماری ها اطلاعی نداریم تا بتوانیم با قدرت در مورد پتانسیل ویم هوف به عنوان یک درمان موثر صحبت کنیم. به خاطر داشته باشید که نتایج در افراد مختلف متفاوت است ، زیرا تفاوت های فیزیولوژیکی زیادی بین افراد وجود دارد. پس از همه ، بهترین و واقعاً تنها راه برای اینکه بدانید روش Wim Hoff برای شما شخصاً چه کاری انجام می دهد این است که آن را امتحان کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد
خانه
حساب کاربری من
0
سبد خرید
تمام محصولات
کیف پول من