ویم هوف و اسراری که باید از او بدانید(مردیخی)

ویم هوف و اسراری که باید از او بدانید(مردیخی)

در عصری که قرار داریم و سیستم ایمنی بدن یادگیری شیوه ویم هوف و انجام می تواند یک ضرورت باشد برای همه ی کسانی که به دنبال سلامتی هستند.

روش ویم هوف سبب انرژی بیشتر ، کاهش سطح استرس، بهبود سیستم ایمنی بدن درمان بیماری ها و عفونت ها می شود.

 

ویم هوف معتقد است همه چیز از ذهن ما شروع می شود و باید ذهن را تربیت کرد، او شیوه ی عالی برای کنترل ذهن دارد.

تاثیر سرما,wimhof ,وین هوف

قبل از همه چیز بریم سراغ معرفی بیشتر این مرد یخی

هوف به عنوان یکی از نه فرزند در لیمبورگ ، هلند به دنیا آمد. ویم هوف (متولد ۲۰ آوریل ۱۹۵۹) ، همچنین با عنوان The Iceman شناخته می شود ، یک ورزشکار  هلندی است که با تمریناتی که انجام داده به سلامتی بالایی دست یافته و سیستم ایمنی بدنش بسیار بالاست و تحمل سرمای بسیار را دارد.

ویم هوف

او رکورد جهانی گینس را برای شنا در زیر یخ و طولانی شدن تماس کامل بدن با یخ را به دست آورده است ، و هنوز هم رکورد ماراتن پابرهنه در یخ و برف را در اختیار دارد.
وی این خصایص را به روش Wim Hof  WHM ( که در این مقاله به صورت کامل توضیح دادیم+کتابی که می توانید رایگان دانلود کنید) ، که ترکیبی از قرار گرفتن در معرض سرما ، تکنیک های تنفس و مدیتیشن است ، نسبت می دهد.

رکوردهای ویم هوف

رکوردهای ویم هوف

در ۱۶ مارس ۲۰۰۰ هوف رکورد جهانی گینس برای شنا در یخ را شکست شنا در دمایی که هیچ موجود زنده ای نمی توانست زیاد در آن دوام بیاورد و این اتفاق باعث شد قرنیه چشم او به مرز یخ زدگی برسد اما به طور شگفت انگیزی هیچ اتفاقی نیفتاد.

شنا در آب سرد

 

او در ۲۶ ژانویه ۲۰۰۷ دو ساعت و ۱۶ دقیقه و ۳۴ ثانیه را روی برف پا برهنه دوید و این رکورد دیگری وی بود.

دویدن در برف,دویدن در سرما

 

 

درسال های  ۲۰۱۴ ۲۰۱۳ ۲۰۱۰ ۲۰۰۹ او رکورد تماس کامل بدن با یخ را هر سال شکست و آخرین رکورد او ۱ ساعت و ۵۳ دقیقه و ده ثانیه است.

ویم هوف در آکواریوم یخ

 

روش ویم هوف

روش ویم هوف بسیار ساده است و شما می توانید با وارد کردن نام و ایمیل خود در باکس پایین مقاله کتابی که درباره او نوشته را دانلود کنید.

روش ویم هوف سبب تنظیم شدن خواب افزایش اراده افزایش عملکرد ورزشی حذف استرس و حذف بیماری ها می شود.

نحوه استفاده از روش تنفس ویم هوف

مدیتیشن ویم هوف

این تکنیک تنفس  از مدیتیشن Tummo ناشی شده است. یکی از کاربردهای مدیتیشن تولید گرمای درون بدن است.

احتباس تنفس و تنفس عمیق اجزای اصلی این عمل هستند زیرا باعث می شود انرژی با هر تکرار تجمع یابد و باعث تولید گرمای داخلی شود. به همین دلیل است که مدیتیشن تومو به معنای الهه آتشین گرما و اشتیاق در آیین بودایی تبت است.

 

تمرینات ویم هوف

روش مدیتشین تومو یا مدیتیشن مرد یخی و مدیتیشن ویم هوف

(این روش مدیتیشن اوست و مدیتیشن او در زیر آب سرد در کتاب صوتی قرار دارد و کتاب صوتی را می توانید با وارد کردن ایمیل خود دریافت کنید)

همچنین تکنیک مدتیشن ویم هوف توسط پویا شریف که پس از بررسی های زیاد آماده شده برای شما ارسال می گردد و رایگان می توانید آن را هم دانلود کنید.

روش ویم هوف شبیه به مدیتیشن تومو (گرمای درونی) و پرانایاما (تنفس یوگا) است مدیتیشین تومو (مدیتیشن Tummo ) نام دارد.

در حالی که ویم سالهاست که یوگا و مراقبه را مورد مطالعه قرار داده است ، این تکنیک در ابتدا ناشی از اصطلاح “طبیعت سخت سرد” است. او با قرار گرفتن در معرض شرایط تلخ طبیعت ، آموخت که در برابر نیروهای شدید سرما ، گرما و ترس مقاومت کند. اگر این روش یا تکنیک را به درستی یاد بگیرید ، این کار را به شما امکان می دهد که همین کار را انجام دهید.

بخش اول یک تمرین تنفسی است.

مدیتیشن تومو

۱) راحت شوید و چشمان خود را ببندید

در حالت راحتی بنشینید. اطمینان حاصل کنید که می توانید ریه های خود را آزادانه و بدون احساس انقباض گسترش دهید.( توصیه می شود این عمل را درست بعد از بیدار شدن از خواب انجام دهید زیرا شکم شما خالی است.)

۲) گرم کردن

نفس عمیق بکشید واقعاً نفس بکشید تا زمانی که احساس فشار ناچیزی از درون سینه بر روی خمیدگی خورشیدی خود داشته باشید. این لحظه را نگه دارید و سپس کاملاً بازدم کنید. هوا را تا آنجا که می توانید فشار دهید.

این گرم کردن را ۱۵ بار تکرار کنید.

سپس نفس خود را خارج کنید تا تمام هوا از شش های شما خارج شود و  تا زمانی که می توانید نگه دارید

و بعد آن سراغ مرحله زیر بروید

۳) ۳۰ تنفس

تصور کنید که بالون را منفجر می کنید. از طریق بینی نفس بکشید و از دهان بازدم کنید. شکم در هنگام نفس کشیدن به سمت داخل کشیده می شود و هنگام نفس کشیدن به سمت بیرون کشیده می شود. یک سرعت ثابت نگه دارید و از قسمت میانی خود به طور کامل استفاده کنید. چشمان خود را ببندید و این کار را حدود ۳۰ بار یا تا زمانی که احساس کنید بدن شما از اکسیژن اشباع شده است ، انجام دهید. علائم آن می تواند به سبک بودن ، احساس سوزن سوزن شدن در بدن ، افزایش انرژی الکتریکی باشد.

 

این تمرین قبل از آن تمرین تنفسی که داخل کتاب صوتی گفته می شود مناسب است و بهتر است انجام دهید و سپس زیر دوش آب سرد یا داخل آب سرد تکنیک تنفسی که داخل کتاب گفته شده را انجام دهید

برای دانلود کتاب صوتی ویم هوف نام و ایمیل خود را در باکس زیر وارد کنید تا کتاب برایتان ایمیل شود.

دیدگاه خود را ارسال کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

{"cart_token":"","hash":"","cart_data":""}