شکرگزاری در زندگی اشخاص معروف و بررسی آن

شکرگزاری در زندگی اشخاص معروف

شکرگزاری در زندگی اشخاص معروف

شکرگزاری بیان شکرگزاری از داشته های فرد است. این یک شناخت ارزش مستقل می باشد که شما باید آن را در نظر داشته باشید. این نیازبه طور خود به خود از درون ایجاد می شود همچنین بسیار هم مهم و با اهمیت است. این عواطف اجتماعی روابط را تقویت می کند و ریشه های آن در تاریخ تکاملی عمیق است که از ارزش بقای کمک به دیگران و کمک گرفتن در مقابل ناشی می شود. مطالعات نشان می دهد که مناطق خاصی از مغز در تجربه و ابراز شکرگزاری نقش دارند. اسکن‌های مغزی افرادی که وظیفه‌ای را  انجام  می دهند  که ابراز شکرگزاری را تحریک می‌کند، تغییرات پایدار در قشر جلوی مغز را نشان می‌دهد که حساسیت را نسبت به تجربیات آتی شکرگزاری افزایش می‌دهد. شکرگزاری یک احساس خودانگیخته است، اما، به طور فزاینده ای، پژوهش ارزش آن را به عنوان یک تمرین نشان می دهد،یعنی تلاش آگاهانه برای شمردن موهبت های خود را می توانیم در نظر بگیریم. مطالعات نشان می‌دهد که افراد می‌توانند عمداً شکرگزاری را پرورش دهندو انجام این کار مزایای اجتماعی و شخصی مهمی دارد. ممکن است نسبت به عزیزان، همکاران، حیوانات، طبیعت و به طور کلی زندگی شکرگزاری کنید. این عاطفه جو مثبتی ایجاد می کند که هم به درون می رسد و هم به بیرون گسترش می یابد. در این مقاله قصد داریم شکرگزاری در زندگی اشخاص معروف را بررسی کنیم پس تا انتها همراه ما باشید.

آیا شکرگزاری یک احساس است؟

شکرگزاری احساسی است که باعث می شود فرد احساس خوشبختی بیشتری کند. شکرگزاری همچنین یک خلق و خو و همچنین یک ویژگی شخصیتی است. برخی افراد تمایل بیشتری به احساس شکرگزاری به عنوان یک عادت روزانه دارند. همچنین شکرگزاری در زندگی اشخاص اشخاص معروف مهم است.

آیا شکرگزاری یک احساس گسترده است؟

شکرگزاری هم یک احساس موقتی و هم یک ویژگی خاص است. در هر دو مورد، شکرگزاری مستلزم فرآیندی است که اولاً یک نتیجه مثبت به دست آورده است و دوم اینکه یک منبع خارجی برای آن نتیجه خوب وجود دارد.

چرا شکرگزاری مهم است

روانشناسان دریافته اند که با گذشت زمان، احساس شکرگزاری باعث افزایش شادی و تقویت سلامت جسمی و روانی می شود، حتی در میان کسانی که قبلاً با مشکلات سلامت روان دست و پنجه نرم می کنند. مطالعات نشان می‌دهد که تمرین شکرگزاری استفاده از کلماتی را که بیانگر احساسات منفی هستند محدود می‌کند و توجه درونی را از احساسات منفی مانند رنجش و حسادت دور می‌کند و احتمال نشخوار فکری را که یکی از نشانه‌های افسردگی است، به حداقل می‌رساند.

چرا شکرگزاری مهم است

آیا شکرگزاری استرس را کاهش می دهد؟

افرادی که سپاسگزار هستند درد کمتری دارند، استرس کمتری دارند، کمتر دچار بی خوابی می شوند، سیستم ایمنی قوی تری دارند، روابط سالم تری را تجربه می کنند و از نظر تحصیلی و حرفه ای بهتر عمل می کنند. به طور کلی شکرگزاری می تواند سلامت روحی و جسمی شما را تقویت کند.

آیا شکرگزاری استرس را کاهش می دهد؟

آیا افراد سپاسگزار کمتر افسرده می شوند؟

افراد سپاسگزار در واقع کمتر به مشکلات سلامت روانی مانند افسردگی مبتلا می شوند. یک مطالعه نشان داد که مداخله شکرگزاری در کاهش عواطف منفی و افزایش تاب آوری ذهنی در گروهی از افراد مسن به صورت خوبی عمل کرده است.

آیا شکرگزاری می تواند به شما کمک کند در مراقبت از خود بهتر بپردازید؟

شکرگزاری با توجه به خوبی های زندگی شروع می شود. فرهنگ مادی که خواستن مداوم را تشویق می کند و دارایی ها را منبع خوشبختی می داند، حاصلخیزترین زمینه برای شکرگزاری نیست. اما مانعی غیرقابل عبور برای توسعه آن هم به حساب نمی آید. حسادت و به خصوص بدبینی و خودشیفتگی به همین ترتیب  مواردی هستند که مانع شکرگزاری می شوند. در واقع، پرورش شکرگزاری ممکن است حداقل یک درمان جزئی برای خودشیفتگی باشد.

آیا افراد سپاسگزار کمتر افسرده می شوند؟

چگونه شکرگزاری را تمرین می کنید؟

تنها، بودن در کنار خانواده و دوستان می تواند به شما کمک کند احساس شکرگزاری بیشتری داشته باشید. همچنین، شکرگزاری بیشتر از زندگی و احساس بدبینی کمتر، شما را در چارچوب ذهنی سپاسگزارتر سوق می دهد. در مواقع دیگر، زمانی که با یک تصمیم سخت روبرو هستید، دیدن آن به عنوان یک هدیه مفید است، برخی از افراد بدشان نمی آید که چنین تصمیمی بگیرند.

چه چیزی باعث می شود که انسان احساس شکرگزاری کند؟

این بستگی به شخص دارد و همه ما در میزان تمایل به تجربه و ابراز شکرگزاری با هم تفاوت داریم. این می تواند چیزی به سادگی یک حمام بهاری باشد، فقط به این دلیل که باران همه چیز را تمیز می کند. درگیر شدن در یک عمل خاص تر، مانند داوطلب شدن برای کمک به دیگران، باعث می شود افراد نسبت به خودشان احساس خوبی داشته باشند.

آیا شکرگزاری مسری است؟

یادداشتی از شادی های کوچک و بزرگ زندگی روزانه داشته باشید یا به نوعی یادداشت هر چیز خوبی را یاد داشت کنید.

“سه چیز خوب” را یادداشت کنید، سه چیز را که برای شما خوب بوده است شناسایی کنید و علت  آن را مشخص کنید.

برای دیگران یادداشت های تشکر بنویسید.

در مورد افرادی که از شما الهام گرفته اند فکر کنید و  بدانید چه چیزی در مورد آنها بسیار مهم بود.

درگیر « چالش ذهنی» شوید. تصور کنید اگر اتفاق مثبتی رخ نمی داد، زندگی شما چگونه بود.

دو روانشناس، دکتر رابرت ای.امونز از دانشگاه کالیفرنیا، دیویس، و دکتر مایکل ای. مک کالو از دانشگاه میامی، بسیاری از تحقیقات را در مورد شکرگزاری انجام داده اند. در یک مطالعه، آنها از همه شرکت کنندگان خواستند که هر هفته چند جمله بنویسند و بر موضوعات خاصی تمرکز کنند.

یک گروه در مورد چیزهایی نوشتند که از آنها سپاسگزار بودند و در طول هفته رخ داده بود. گروه دوم در مورد تحریکات روزانه یا چیزهایی که آنها را ناراضی کرده بود نوشتند و گروه سوم در مورد رویدادهایی نوشتند که بر آنها تأثیر گذاشته بود (بدون تاکید بر مثبت یا منفی بودن آنها). پس از 10 هفته، کسانی که در مورد شکرگزاری نوشتند خوشبین تر بودند و احساس بهتری نسبت به زندگی خود داشتند. با کمال تعجب، آنها همچنین بیشتر ورزش می کردند و کمتر به پزشک مراجعه می کردند تا کسانی که بر منابع تشدید تمرکز داشتند.

یکی دیگر از محققین برجسته در این زمینه، دکتر مارتین سلیگمان، روانشناس در دانشگاه پنسیلوانیا، تأثیر مداخلات مختلف روانشناسی مثبت را بر روی 411 نفر آزمایش کرد که هر کدام با یک تکلیف کنترلی نوشتن در مورد خاطرات اولیه مقایسه شد. هنگامی که تکلیف هفته آنها نوشتن و ارسال شخصی نامه شکرگزاری به کسی بود که هرگز به درستی برای محبت او تشکر نکرده بودند شرکت کنندگان بلافاصله افزایش زیادی در نمرات شادی نشان دادند. این تاثیر بیشتر از هر مداخله دیگری بود و مزایای آن به مدت یک ماه ادامه داشت.

البته مطالعاتی مانند این نمی تواند علت و معلولی را اثبات کند. اما بیشتر مطالعات منتشر شده در مورد این موضوع از ارتباط بین شکرگزاری و بهزیستی فرد حمایت می کنند.

مطالعات دیگر به این موضوع پرداخته اند که چگونه سپاسگزار بودن می تواند روابط را بهبود بخشد. به عنوان مثال، مطالعه ای روی زوج ها نشان داد افرادی که برای ابراز شکرگزاری از شریک زندگی خود وقت گذاشتند، نه تنها نسبت به طرف مقابل احساس مثبت تری داشتند، بلکه در ابراز نگرانی در مورد رابطه خود نیز احساس راحتی بیشتری داشتند.

مدیرانی که به یاد دارند به افرادی که برای آنها کار می کنند “متشکرم” بگویند، ممکن است متوجه شوند که آن کارکنان انگیزه بیشتری برای کار کردن دارند. محققان مدرسه وارتون در دانشگاه پنسیلوانیا به طور تصادفی جمع آوری کننده بودجه دانشگاه را به دو گروه تقسیم کردند. یک گروه با همان روشی که همیشه به منابع دسترسی داشتند ، تماس های تلفنی برقرار کردند تا از فارغ التحصیلان کمک بخواهند. گروه دوم ،که برای کار در روزی متفاوت تعیین شده بودند. سپس آنها  از مدیر اعطای سالیانه یک سخنرانی جدی دریافت کردند که به جمع آوری کنندگان کمک گفت که از تلاش های آنها سپاسگزار است. در طول هفته بعد، کارمندان دانشگاه که پیام سپاسگزاری او را شنیدند، 50 درصد بیشتر از کسانی که این پیام را دریافت نکردند، تماس های زیادی داشتند

برخی استثناهای قابل توجه برای نتایج به طور کلی مثبت در تحقیق در مورد شکرگزاری وجود دارد. یک مطالعه نشان داد که زنان مطلقه میانسالی که دفترهای سپاسگزاری را نگه می‌داشتند، نسبت به کسانی که این کار را نمی‌کردند، از زندگی خود رضایت بیشتری نداشتند. مطالعه دیگری نشان داد که کودکان و نوجوانانی که نامه تشکری نوشتند و به کسی که تغییری در زندگی آنها ایجاد کرد، آ« نوشتند و تحویل دادند، ممکن است طرف مقابل را شادتر کرده باشند، اما رفاه خود را بهبود بخشیدند. این یافته نشان می دهد که شکرگزاری دستاوردی است که با بلوغ عاطفی مرتبط است.

آیا شکرگزاری مسری است؟

راه های پرورش شکرگزاری

شکرگزاری راهی است برای مردم برای شکرگزاری از آنچه دارند به جای اینکه همیشه به چیز جدیدی برسند به این امید که آنها را شادتر کند یا فکر کنند تا زمانی که هر نیاز فیزیکی و مادی برآورده نشود نمی توانند احساس رضایت کنند. شکرگزاری به افراد کمک می‌کند تا به جای کمبودها، روی چیزهایی که دارند تمرکز کنند. و اگرچه ممکن است در ابتدا به نظر می رسد ساختگی باشد، اما این حالت ذهنی با استفاده و تمرین قوی تر می شود. شکرگزاری در زندگی اشخاص معروف را باید در نظر بگیریم

در اینجا چند راه برای پرورش شکرگزاری به طور منظم وجود دارد.

یک یادداشت تشکر بنویسید. می توانید با نوشتن نامه تشکر یا ایمیلی که در آن لذت و شکرگزاری خود را از تأثیر آن شخص بر زندگی شما ابراز می کنید، خود را شادتر کنید و رابطه خود را با شخص دیگری تقویت کنید. ارسال کنید یا بهتر است در صورت امکان حضوری این کار را انجام دهید و بخوانید. به ارسال حداقل یک نامه تشکر در ماه عادت کنید. هر از چند گاهی یک نامه برای خودتان بنویسید

اگر وقت نوشتن ندارید از کسی به صورت ذهنی تشکر کنید.؟ فکر کردن به کسی که کار خوبی برای شما انجام داده و از نظر ذهنی از او تشکر کنید، ممکن است کمک کند.

یک دفتر خاطرات سپاسگزاری داشته باشید. نوشتن یا به اشتراک گذاشتن افکار خود در مورد هدایایی که هر روز دریافت کرده اید را به عادت تبدیل کنید.

نعمت هایتان را بشمارید هر هفته زمانی را انتخاب کنید تا بنشینید و در مورد موهبت های خود ، در مورد آنچه درست پیش رفت یا آنچه برای آن سپاسگزار هستید فکر کنید. گاهی اوقات انتخاب یک عددمانند سه تا پنج چیز  که هر هفته آنها را شناسایی می کنید کمک می کند. در حین نوشتن، دقیق باشید و به احساساتی که وقتی اتفاق خوبی برایتان افتاد فکر کنید.

دعا کردن نیز در این خصوص موثر است. افرادی که مذهبی هستند می توانند از دعا برای پرورش شکرگزاری استفاده کنند.

انجام مدیتیشن، مراقبه ذهن آگاهی شامل تمرکز بر لحظه حال بدون قضاوت است. اگرچه مردم اغلب بر روی یک کلمه یا عبارت (مانند “آرامش”) تمرکز می کنند، اما می توان روی چیزی که برای آن سپاسگزار هستید (گرمای خورشید، صدای دلپذیر و غیره) تمرکز کرد. پس در این مقاله می خواهیم شکرگزاری در زندگی اشخاص معروف را بررسی کنیم.

راه های پرورش شکرگزاری

چرا شکرگزاری مهم است؟

تمرین منظم و ابراز شکرگزاری فواید زیادی دارد، چه کوتاه مدت و چه بلند مدت را شامل می شود.

روانشناسان به شدت درباره شکرگزاری تحقیق کرده اند و آن را یکی از محورهای اصلی روانشناسی مثبت گرا تبدیل کرده اند. شواهد نشان می دهد که افرادی که آگاهانه موهبت های خود را می شمارند، شادتر و کمتر افسرده می شوند. اما چگونه؟

شکرگزاری مغز ما را تغییر می دهد

تحقیقات نشان داده است افرادی که تمایل بیشتری به شکرگزاری دارند، فعالیت مغزی بیشتری در قشر پیشانی میانی دارند، ناحیه ای که با یادگیری و تصمیم گیری مرتبط است. این فعالیت مغز یک ماه بعد ادامه یافت و نشان داد که شکرگزاری اثرات طولانی مدتی بر این بخش دارد.

شکرگزاری می تواند بر احساسات منفی غلبه کند

احساس شکرگزاری، احساسات مثبتی مانند شادی و شفقت را تقویت می کند و در عین حال ما را تشویق می کند که به دنبال چیزهای خوب در زندگی باشیم و با آن ارتباط برقرار کنیم. این به ما کمک می کند تا توجه خود را از احساسات سمی مانند رنجش و حسادت تغییر دهیم.

شکرگزاری در طول زمان ایجاد می شود

تمرین مداوم شکرگزاری شروع به اثرات طولانی مدت بر خلق و خو و رفتار می کند، که در طول زمان می تواند اثراتش قوی تر شود

شکرگزاری می تواند به مبارزه با افسردگی کمک کند

یک مطالعه نشان داد که یک شکرگزاری متفکرانه منجر به افزایش فوری 10 درصدی شادی و کاهش 35 درصدی علائم افسردگی می شود. وقتی شکر گزاری تبدیل به یک عادت می شود، می تواند به پیشگیری از اضطراب و افسردگی کمک کند.

شکرگزاری یک کاتالیزور قوی برای شادی است. این جرقه ای است که آتش شادی را در روح شما روشن می کند.

حال باید شکرگزاری در زندگی اشخصا معروف را بررسی کنیم که در زیر خود آنها مواردی را ارائه نمودند.

امی کولت در این خصوص می گوید شکرگزاری، خوش بینی ما را تقویت می کند.

بر اساس تحقیقات دکتر رابرت ای.امونز و دکتر مایکل ای. مک کالو، افرادی که هر هفته چند جمله با تمرکز بر شکرگزاری می نویسند، خوش بین تر هستند. این امر سلامتی ما را بهبود می بخشد. علاوه بر کاهش و مقابله با احساسات منفی، تمرین شکرگزاری با سایر رفتارهای سالم مانند ورزش کردن مرتبط است. تحقیقات همچنین شکرگزاری را با سیستم ایمنی قوی‌تر، درد کمتر، فشار خون پایین‌تر و خواب عمیق‌تر و موارد مهم تر مرتبط دانسته‌اند.

شکرگزاری منجر به روابط و جوامع قوی تر می شود

از طریق شکرگزاری، ظرفیت خود را برای بخشش افزایش می‌دهیم، احتمال کمک به دیگران را بیشتر می‌کنیم و دیگران را به راحتی می بخشیم. شکرگزاری می تواند باعث شود اعضای تیم  کاری احساس رضایت و رضایت بیشتری داشته باشند و به طور کلی فرسودگی شغلی از بین می رود. شکرگزاری در زندگی شخصی افراد معروف اهمیت فراوان دارد.

 

چرا شکرگزاری مهم است؟

محققان مدرسه وارتون در دانشگاه پنسیلوانیا دریافتند که کارگران وقتی مدیرانی داشته باشند که فعالانه شکرگزاری می‌کنند 50 درصد کارآمدتر هستند.

تحقیقات مشابه توسط روانشناسانی مثل  آدام گرانت و فرانچسکا جینو نشان داد که دریافت تشکر برای عملکرد خوب باعث می شود اعضای تیم احساس ارزشمندی و اعتماد به نفس قوی داشته باشند. همچنین منجر به افزایش اعتماد و ابتکار عمل برای کمک به یکدیگر شد.

شکر گزاری می تواند منجر به اقدامات مثبت شود

خواه ابراز سپاسگزاری یا تقویت انگیزه ما برای کمک به دیگران باشد این امر، نشان داده است که نگرش سپاسگزار احتمال گسترش تشویق و شادی را در ما افزایش می دهد. تحقیقات نشان می‌دهد که شکرگزاری ممکن است در ایجاد انگیزه در افراد برای مشارکت در رفتارهای مثبت که منجر به بهبود خود می‌شود، نقش داشته باشد.

این می تواند در دو سطح بر ما تأثیر مثبت بگذارد. اول اینکه، وقتی ذهنیتی سپاسگزار داریم، تمایل داریم خود را درگیر کارهای دیگری کنیم که رفاه ما را بهبود می‌بخشد، مانند مدیتیشن، ورزش، و شناخت نقاط قوت. دوم، ما را به سمت مهربان ترشدن، متفکرترسدن و نوع دوست ترشدن حرکت می دهد.

همچنین، تحقیقات انجام شده توسط فردریکسون نشان داد که شکرگزاری، زمانی که به طور موثر ابراز شود، احتمال جلب لطف دریافت کننده به شخص ثالث را افزایش می دهد و به طور موثر شبکه خوبی را گسترش می دهد.

در این خصوص می توانید یک دفتر خاص سپاسگزاری داشته باشید و در آن شکر گزاری های تان را بنویسید.

سپس، دفتر را باز کنید و 10 موردی که به خاطر آنها سپاسگزار هستید را یادداشت کنید. این تمرین را هر روز به مدت یک هفته ادامه دهید و به احتمال زیاد در کمترین زمان احساس بهتری خواهید داشت.

با توجه به برخی موارد مطالعات نشان داده اند که تشکر کردن و شمارش نعمت ها می تواند به افراد کمک کند بهتر بخوابند، استرس را کاهش دهند و روابط بین فردی را بهبود بخشند.”

همچنین 12 مزیت مبتنی بر علم  به صورت فهرست شده نشان می دهد که فرد هنگام نگه‌داشتن یک  دفترشکرگزاری حس خوبی دارد. از جمله فواید آن می توان به سلامت جسمانی بهتر، همدلی بیشتر و سطوح بالاتر خلاقیت اشاره کرد.

اگر تصمیم دارید یک دفتر سپاسگزاری داشته باشید،پس کارتان را درست انجام داده اید زیرا بسیاری از افراد موفق و افراد مشهور یادداشت کردن افکار خود را هر روز به عادت تبدیل می کنند. پس شکرگزاری در زندگی اشخاص معروف اهمیت دارد.

 شکرگزاری در زندگی افراد معروف

اما واتسون بازیگر سری فیلم های هری پاتر در خصوص شکرگزاری می گوید:

او دوست دارد سه چیز را که صبح بابت آنها سپاسگزار است و سه چیز دیگر را قبل از رفتن به رختخواب فهرست کند. او تأیید می کند: «من به عمل متحول کننده شکرگزاری اعتقاد زیادی دارم.

اپرا وینفری مجری برجسته برنامه های آمریکایی در خصوص شکرگزاری می گوید:

اما به صراحت گفت که احساس و ابراز شکرگزاری به مبارزه با استرس ناشی از کار کمک می کند.

اپرا به اشتراک می‌گذارد که چگونه به مدت 10 سال یک دفتر خاطرات سپاسگزاری نگه داشته است، اما پس از آن او دفتر شکرگزاری اش را فراموش کرد. او نحوه درک اینکه باید شکرگزاری را به زندگی خود بازگرداند  و همه افراد باید این کار را انجام دهند  مواردی را مطرح می کند.. اکنون، او یک دفتر شکرگزاری  الکترونیکی دارد و هر لحظه که احساس شکرگزاری می کند، یادداشت می کند. شگرگزاری در زندگی اشخاص  معروف مهم است.

 

 شکرگزاری در زندگی افراد معروف

برت الدرج که خواننده است در خصوص شکرگزاری ممی‌گوید اگر هنگام رفتن به سفر فراموش کند دفترچه  شکرگزاری  خود را ندارد، احساس اضطراب می‌کند. او در مورد دفترچه شکرگزاری  این گونه می گوید  «این باعث می شود به خاطر چیز های جزیی شکرگزاری کنید…».

کامیلا مندس بازیگر سریال پرمخاطب ریوردیل در خصوص شکرگزاری می گوید که این کار باعث شد تا اوتمرکز خود را از چیزهایی که تحت فشار بود به چیزهایی که انجام داده بود تغییر دهد. او ادعا می کند، ” من هرگز اجازه نمی دهم جاه طلبی ام در شکرگزاری ام دخالت کند.”

چه بخواهیم چه نخواهیم، زندگی ما به شدت به نیروهای خارجی وابسته است. مهم نیست که چقدر خودانگیخته و محرک باشیم، ترکیبی از شانس، دوستان، همکاران، خانواده، قدرت بالاتر یا حتی افراد غریبه دائماً بر زندگی روزمره ما تأثیر می گذارد. شکرگزاری در زندگی

شکرگزاری به عنوان کیفیت شکرگزاری تعریف می شود. آمادگی برای نشان دادن شکرگزاری و جبران مهربانی یکی از تاثیرات شکرگزاری است. این از تصدیق آنچه داریم و فرصتی که پیش روی ماست ناشی می شود.

و وقتی حتی برای کوچکترین لحظات شکرگزار هستیم، زندگی تمایل دارد تا پاداش های بیشتری را برای ما ارسال کند. عمل شکرگزاری فقط یک پیام یک طرفه به جهان نیست. شکرگزاری به همه جهات ارتباط دارد و اغلب درهای جدیدی را باز می کند. همانطور که شخصی یک بار گفت: “شکرگزاری دری به روی فراوانی است.” پس در این خصوص شکرگزاری در زندگی اشخاص معروف را باید در نظر بگیریم.

نتیجه گیری

در این مقاله ما فهمیدیم که شکرگزاری چه تاثیری بر زندگی انسان های معروف داشته و می تواند زندگی ما را دگرگون کند پس به هیچ عنوان نباید شکرگزاری را دست کم بگیریم.

دیدگاهتان را بنویسید

ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد
خانه
حساب کاربری من
0
سبد خرید
تمام محصولات
کیف پول من