سه برخورد مغز در برابر مشکلات (جز کدام دسته هستید؟)

حل مشکلات , عبور از مشکلات , تضادها

سه برخورد مغز در برابر مشکلات که موفقیت و عدم موفقیت ما رو شامل میشه

سلام میگم به شما عزیزان و اعضای عزیز سایت ذهن کوک دات کام؛ من پویا شریف هستم، عضو تیم ذهن کوک. امیدوارم حالتون عالی باشه.

میخوام در مورد این صحبت کنم که گاهی در زندگی ما تضادها و مشکلاتی رخ میده و مغز ما سه تا برخورد داره در مواجهه با این تضادها و مشکلات: اولین برخوردی که داره، فراره. اینکه ما زمانی که با یک مشکل مواجه میشیم،

مغز ما سعی میکنه از اون موقعیت ما رو فراری بده. برخورد دوم اینکه ما قفل میشیم و تسلیم میشیم و سر جامون وایمیستیم و تا آخر عمر، همین روال رو ادامه میدیم؛ یک شخصیتی که سر هر مشکل و سر هر تضاد یا فرار میکنه، یا قفل میشه.

برخورد سومی که مال افراد موفق و افراد حرفه ایه، حل کردن تضادهاست؛ یعنی فرد کوتاه نمیاد، سعی میکنه ادامه بده و این ادامه دادنش مثه مورچه ایه که زمانی که شما سر راهش چیزی میذارید، بالاخره راهشو پیدا میکنه و این فرد راه حل رو با توکل، با اعتماد به خداوند بدست میاره.

این رو هم بگم؛ تضادها و مشکلات، همیشه در زندگی هستند. خیلیا میگن: من میخوام یه زندگی داشته باشم که خالی از مشکلات باشه. هرگز اینجوری نیست. فقط شکل تضاد و اون مشکل در زندگی افراد فرق داره.

یه آدمی که کارخونه داره و تعداد کارگرهای زیادی داره، تضادی که توی زندگیش هست و مسئله ای که توی ذهنش هست اینه که این ماه چجوری این پول رو بین کارگراش قسمت کنه؟

یه نفری که وضع و زندگی و اوضاع خوبی نداره، تضادش اینه که چجوری امروز گذران زندگی کنه و چجوری یه لقمه نون در بیاره؟ تضادها و شکلها، تضادها در زندگی ما هستند؛ خب؟ و شکلهاش متفاوته. حالا اینکه چجوری یه تضاد وارد زندگی ما میشه؛ بستگی به نوع و شخصیت ما داره و تضادها و مشکلات وقتی وارد زندگی ما میشن، میخوان ما رو یه پله بالاتر ببرن.

یعنی مثه یه سنگه که جلو راهتون میفته و شما باید برین بالاش. حالا، شما باید با دید بالاتری و از دید بالاتری به مشکلات نگاه کنید؛ چون زمانی که از یه دید بالاتر به تمام مشکلات نگاه میکنین، افق دیدی که دارین سبب میشه ذهنیت بازی به شما داده بشه و اون اتفاقات باعث میشن در زندگیتون بطور معجزه آسایی حل بشه.

زمانیکه شما پاتونو روی مشکل میذارین و از بالاتر میاین نگاه میکنین، یه سری به مشکلات قبلی که داشتیم فکر کنید؛

به تضادهایی که قبلاً داشتید و حل شدن؛ به سختیایی که قبلاً داشتید و حل شدن، به اونها که نگاه میکنید؛ میفهمید. اونها و اون مشکلات و اون تضادها اومدن تا به ما آگاهی بدن؛ اومدن یک لِوِل، فکر و ذهنیت ما رو بالا ببرن؛

که با هیچ کتاب خوندنی این میسر نمیشد و فقط باید یک تضادی وارد زندگیمون میشد که ما اینو لمس کنیم، اینو درکش کنیم. دوستای عزیز، جوری زندگی کنیم که زمانی که دیگه رسیدیم به سن ۹۰-۸۰ سالگی؛ این فیلم زندگیمونو که بخوایم توی ذهنمون مرور کنیم،

جوری باشه و جوری بازیگری کرده باشیم که افتخار کنیم و افتخار کنیم اون فیلم رو به بقیه نشون بدیم. یه فیلم لذتبخش و یه شخصیت موفق که همیشه ادامه داده و قله های موفقیت رو پشت سر هم طی کرده، نه شخصیتی که یه سنگ که افتاد جلوش؛ کنار کشید. من پویا شریف، آرزوی بهترینها رو براتون دارم. به خدا توکل کنید که خدا برای ما کافیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چگونه سحرخیزی زندگی هزاران نفر را تغییر داده؟

  1. کارآفرین ها با سحرخیزی چگونه موفقیت کسب می کنند؟
  2. رتبه های برتر کنکور چرا این راز را نگفتند.
  3. چرا کسی نمی خواهد شما این اسرار را بدانید.
دانلود رایگان ویدئو
close-link