داستان ذهن کوک و پویا شریف

پویا شریف

سلام به شما عزیزان من پویا شریف خیلی وقت بود که می خواستم این کلیپ رو ضبط کنم تا درباره رسالت ذهن کوک بیشتر صحبت کنم و بک گراندی که پشت این مطالب هست رو به شما عزیزان بگم.

 

دوستان عزیز سلام. امیدوارم حالتان عالی و پر از انرژی باشید. من پویا شریف هستم.

از سال ۸۹ بود که به دنبال قوانین مؤفقیت و مباحثی در خصوص شناخت قوانین هستی رفتم و گذشت و گذشت کتاب های مختلفی خواندم، دوره های مختلفی را گذراندم تا اینکه سال ۹۲ بود که آمدم یک کسب و کاری را راه اندازی کردم.

اسم کسب و کار اوٌل دستانه بود بعد شد دست ناز و این کسب و کار در اوایل به صورت آفلاین کار می کردیم و بعدش آمدیم به صورت آنلاین فروشگاهی زدیم، سایتی زدیم و داخلش محصولات هنری، محصولاتی که با دست درست می شد

را داخلش گذاشتیم و کم کم و کم کم می خواستیم گسترش بدهیم که یک مارکت پلیسش بکنیم یعنی جوری باشد که هر نفری که محصولی دستی ای دارد، کار دستی ای، هنری ای، چیزی انجام می دهد بیاید داخل این سایت بگذارد و متأسفانه به جایی نرسید و با شکست این کار به پایان رسید.

بعد از آن آمدم سراغ سایت آموزشی ای که داخلش اساتیدی دیگر هم بتوانند دوره و آموزش بگذارند.

اوایلش خودم شروع کردم به آموزش ضبط کردن، دوره ضبط کردن.

می رفتم در پارک و در بیرون دوره های مختلفی ضبط می کردم و از افراد مختلفی هم خواستم که بیایند داخل سایت و آموزش و دوره ضبط بکنند و یک بستری باشد که مجموعه ای از افراد و اساتید و آن هم با شکست به پایان رسید.

بعد از آن آمدیم یک سایت را راه اندازی کردیم. سایتی که اسمش شاپ استور ۹۸ بود. shop store 98) سایت قبلی دل آسمانی بود. سایتی که آمدیم راه اندازی کردیم اسمش شاپ استور ۹۸ بود. shop store 98.

یک سایت خیلی حرفه ای قصد داشتیم راه اندازی بکنیم که به این صورت کار می کردیم که تبلیغاتی که الان در وب ایران وجود دارد به صورت کلیکی است اکثرنش و ما قصد داشتیم تبلیغاتی که به صورت کلیکی است برداریم و تبلیغات را به این صورت بکنیم که طرف به ازای هر کلیکی که منجر به خرید می شد بیاید پول دریافت بکند.

یعنی الان تبلیغات و این بنرهایی که در اینترنت خیلی ها می بینیم این ها همه کلیکی هستند و ما به ازای هر کلیکی که می کنیم داریم پول می دهیم.

ولی آن تبلیغ به ازای هر کلیکی که منجر به پرداخت بشود یک پورسانتی را به فرد مقابل می داد و آمده بودیم یک حرکت دیگری هم زده بودیم آمده بودیم مقایسه قیمت هم داخلش قرار داده بودیم.

یعنی آمده بودیم سایت ترب را شما اگر فکر بکنید با سایت یکتانت دقیقه ی که الان تبلیغات گسترده ای دارد در اینترنت با این تفاوت که آن کلیکی نبود. کلیکی که منجر به خرید بشود پورسانتی بود.

آمده بودیم این دوتا را با هم دیگر تلفیق کرده بودیم و خیلی روش کار کردیم ولی نتوانستیم آن هزینه ها را برآورد کنیم. یک سری نیاز ها بود که آن ها برآورده نشد و متأسفانه این پروژه هم با شکست روبه رو شد.

بعد از سایت شاپ استور ۹۸  رفتیم سراغ سایت مقایسه ی خدمات. آمدیم سایتی با نام قیاس GHIYAS راه اندازی کردیم که اتفاقاً هنوزم هست و شاید فیلم من هم در صفحه ی اصلیش باشد.

مقایسه ی خدمات راه اندازی کردیم که از هاست شروع کردیم و آمدیم هاست  های مختلف را با هم دیگر مقایسه کردیم.

که یک نفر می خواهد سایت طراحی بکند بداند از کجا باید  و آن سرویس مورد نظر واسه سایتش را تهیه بکند و چون بحث شراکت بود و یک سری اتفاقات من از آن پروژه هم خارج شدم.

در این قضایا بود که من یک سایت آموزشی هم راه انداخته بودم و دوره های آموزشی اساتید خارجی را می آمدیم دوبله و ترجمه هم می کردیم و درآمد هم کماکان بود در کنار این و دوره ها و کتاب های مختلفی را من می خواندم، دوره های زیادی را می گذراندم.

میلیون ها تومان دوره من گذرانده بودم و چقدر کتاب که خوانده بودم و چقدر آزمون و خطا کرده بودیم، چقدر هزینه داده بودیم سر همین طراحی سایت. همین سایتی که سایت قیاس بود ده ها میلیون تومان ما سر پروژه ی طراحی سایت دادیم یک شرکتی رفت

و یک سال از زمان مان رفت سر همین پروژه که همینطور الکی البته خود من بودم دیگر که زمانم رفت چون خودم خارج شدم. از این پروژه کنار کشیدم و پروژه ی قیاس هم چقد هزینه و چقد زمان برای ما داشت و این هم رفت. کنارش یک پروژه راه انداخته بودیم.

سایت آموزشی بود که دوره های اساتید را داشتیم ترجمه و دوبله می کردیم و در کنارش آن هم بود و من در این مسیر آزمون و خطای مختلفی کردم. اساتید خارجی، اساتید ایرانی، کتاب های مختلف، دوره ای نبود که نگذرانده بودم و درو نکرده باشم.

همه ی این ها را می گذراندم ولی شکست های مختلفی هم خوردم. تا اینکه آمدیم کسب و کار ها را و این همه کسب و کاری که داشتیم و این همه آزمون و خطا، این همه تجربه ها را روی هم دیگر گذاشتیم

و گفتم بیایم یک سایتی باشد که کمک بکند به افرادی که دیگر اشتباهات من رو انجام ندهند. سایت ذهن کوک حالا چرا ذهن کوک.

ذهن که مشخص است. حالا نمی خواهیم به صورت علمی خیلی در مورد ذهن صحبت بکنیم.

ولی کوک بودن اینکه من خودم نوازنده بودم و نوازنده ی ساز سنتور هستم و چون کوک کردن ساز سنتور خیلی سخت است و مکافاتی هست وقتی می خواهی این ساز را کوک بکنی، یک سیم اگر یک مقدار کم و زیاد کوک بشود کل ساز به هم می ریزد، فقط استاد می تواند این ساز را کوک بکند و متد و قوانینی دارد، ذهن کوک هم همینطور است.

زمانی که شما یک ساز کوک داشته باشید، بلد باشید آهنگ خوبی هم از درون این ساز در می آید. زمانی که ذهن کوک داشته باشیم، تصمیم های درست در طول زندگی هم خواهیم گرفت و من حیفم می آید واقعاً، حیفم می آید خیلی از افراد می آیند

هدف گذاری می کنند واسه یک کاری، می آیند کسب و کاری را شروع می کنند، نمی دانند که قرار است شکست بخورند. چون اصول اصلی را بلد نیستند.

نمی دانند قرار است که بروند درون چاله و با چالش های زیادی درگیر بشوند.

چون اصول و قوانین را نمی خواهند رعایت بکنند و رعایت نمی کنند خیلی هایشان و به خاطر همین حیفم آمد، آمدم

این سایت ذهن کوک را راه انداختیم که داخلش در مورد توسعه ی فردی، توسعه ی کسب و کار صحبت بکنیم. که شما برای اینکه به مؤفقیت برسید باید یک شخصیت عالی داشته باشید.

باید یک سری قوانین را درون کسب و کارتان رعایت بکنید و این قوانین و این مجموعه اصول هستن که شما اگر رعایت بکنید باعث می شود به آن نقطه ای که می خواهید می رسید و ما در ذهن کوک سعی کردیم این شیوه را به شما عزیزان آموزش بدهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چگونه سحرخیزی زندگی هزاران نفر را تغییر داده؟

  1. کارآفرین ها با سحرخیزی چگونه موفقیت کسب می کنند؟
  2. رتبه های برتر کنکور چرا این راز را نگفتند.
  3. چرا کسی نمی خواهد شما این اسرار را بدانید.
دانلود رایگان ویدئو
close-link